یک اره باغبانی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟
یک اره باغبانی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

یک اره باغبانی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟، اره باغبانی یک اره دستی شامل دو قسمت تیغه و دسته است که از آن برای هرس کردن شاخ و برگ درختان یا بریده قطعات چوبی مختلف استفاده می‌شود. این اره‌ها یکی از مهم‌ترین ابزارهای موجود در جعبه‌ابزار هر باغبان هستند و برای زیباتر کردن گیاهان و درختان و جدا کردن شاخه‌های مریض آن‌ها استفاده می‌شوند. اما یک اره باغبانی خوب، چه ویژگی هایی دارد؟ ما در این مطلب به این پرسش پاسخ داده ایم. همچنین در ادامه، به بیان نکاتی توصیه ای و ایمنی در هنگام استفاده از اره باغبانی پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

ویژگی های اره باغبانی مناسب:

یکی از ویژگی هایی که باید به آن توجه کرد این است که بسیاری از اره‌ های هرس با کمک ضربه یا فشار و هم در صورت حرکت کششی برش انجام می دهند‌؛ یعنی هر بار که اره حرکت می کند، برشی ایجاد می کند. این اره بسیار کارآمدتر از بسیاری از اره‌های معمولی است زیرا این اره‌ها صرفا با فشار برش می دهند و به همین دلیل، دو برابر بیشتر طول می‌کشد تا کار انجام شود.

کیفیت تیغه اره یکی دیگر از دلایلی است که باغبان ها به دنبال اره های فولادی هستند. تیغه های این اره ها معمولاً از فولاد مقاوم ساخته می شوند. این به این معنی است که آن ها بسیار بادوام هستند و احتمال شکستن دندان ها در این اره ها بسیار کمتر است. در راهنمای خرید بهترین اره باغبانی، انواع مختلفی از اره های هرس و کاربردهای آن ها مطرح می شود. بهتر است که در ابتدا باغبان‌های با انواع اصلی آن ها شوند تا بتوانند بهترین اره را برای خود انتخاب کنند.

معمولا دسته این اره ها را از از پلاستیک و چوب می سازند، جنس پیشنهادی هلورین پلاستیک است زیرا پلاستیک سبک است و شما را دچار خستگی نمی کند.

نکات توصیه ای و ایمنی در هنگام استفاده از اره باغبانی:

  1. برای ایمنی در هنگام کار با اره باغبانی حتما از دستکش مخصوص باغبانی استفاده نمایید.
  2. پس از اتمام کار، اره باغبانی را در غلاف خود قرار دهید.
  3. برای برش شاخه های قطور که اره باغبانی قادر به برش آن ها نیست از اره برقی یا اره بنزینی استفاده کنید. چرا که باعث تغییر شکل دندانه های اره شده و آن را کند می کند.
  4. دسته های خیس یا چرب، سبب لغزش اره از دست می شود. در هنگام استفاده دقت نمایید.
  5. برای برش شاخه های پرتراکم درختان که احتمال آسیب دیدگی چشم وجود دارد، از عینک کمک بگیرید.