بهترین نژاد سگ 

یکی از وظایف اصلی سگ‌ها نگهبانی و محافظت از صاحبانشان در مقابل تهدید توسط افراد و حیوانات دیگر است. در گذشته بیشتر از سگ‌ها به همین منظور استفاده می‌گردید. اما به مرور زمان این حیوان وفادار تبدیل به یک همراه اعضا خانواده تبدیل شد. زیرا ما قصد داریم چند تا از بهترین سگ‌های نگهبان را معرفی کنیم. بهترین نژادهای سگ نگهبان دارای قدرت بدنی، شجاعت و مقاومت بیشتری نسبت به سایر نژادها هستند.

بهترین نژاد سگ 

بهترین نژاد سگ 

سگ نگهبان ژرمن شپرد

اگر به دنبال سگ نگهبان باهوش هستید، ژرمن شپرد یک گزینه عالی برای شما است. این سگ آلمانی بسیار آموزش‌ پذیر و نسبت به صاحب خود وفادار است. این سگ آلمانی را کاپیتان مکس فون استانیز پرورش داد. سگ‌های نژاد ژرمن شپرد تا زمانی که خطر را احساس نکنند، رفتار بسیار آرامی دارند. به همین دلیل است که می‌توان به راحتی با آن‌ها ساعت‌ها در پارک قدم بزنید و نگران اینکه به دیگران حمله کنند نباشید. وزن سگ‌های ژرمن شپرد بین ۳۴ تا ۴۳ کیلوگرم و قدشان بین ۵۵ تا ۶۶ سانتی‌متر متغییر است. به طور متوسط این سگ‌ها بین ۱۰ تا ۱۴ سال عمر می‌کنند.

نکات مهم در مورد سگ ژرمن شپرد
میزان غذا این نژاد از سگ نگهبان بستگی به تحرکش دارد. بنابراین اگر سگتان مدت زمان زیادی را در حال فعالیت است. برای اینکه دچار مشکل کمبود انرژی نشود باید غذا بیشتری به او بدهید.

بیماری رایج در سگ‌های ژرمن شپرد نفخ که بسیار کشنده است. علائم این بیماری مشکل در حرکت، ورم کردن شکم و داشتن حالت استفراغ است. پس از مشاهده این علائم بلافاصله به دامپزشک مراجعه کنید.

سگ نگهبان بول ماستیف

سگ نژاد بول ماستیف یک سگ آرام است که هم برای کسانی که به دنبال سگ آپارتمانی هستند گزینه مناسبی است. و هم انتخاب عالی برای اشخاصی که سگ نگهبان می‌خواهند. این سگ تکاپوی کمی دارد و موهایش خیلی کم می‌ریزد. به همین خاطر برای زندگی در آپارتمان خوب است. در همین حال به خاطر شجاعت، قدرت و سرعتی که دارد یک نگهبان عالی است. ظاهر بزرگ و قدرتمند سگ بول ماستیف باعث بازدارندگی مهاجمان احتمالی می‌شود. در صورت نیاز آن یک محافظ عالی و در زمان‌های دیگر یک دوست خوب هستند. برای اینکه اجتماعی شوند باید از سنین پایین آن‌ها را آموزش دهید. همچنین ارتباط داشتن با افراد مختلف و رفتن به مکان‌های متفاوت باعث می‌شود ارتباط خوبی با افراد مختلف برقرار کنند. وزن سگ‌های نژاد بول ماستیف بین ۴۵ تا ۵۸ کیلوگرم و قدشان بین ۶۴ تا ۶۸ سانتی‌متر است. آن‌ها به طور متوسط بین ۸ تا ۱۰ سال عمر می‌کنند.

میزان غذا مورد نیاز در سگ‌های بول ماستیف بین ۳ تا ۴ فنجان در روز است. البته با توجه به سن، قد و سطح فعالیتی که دارند میزان غذا آن‌ها می‌تواند کمتر یا بیشتر از این میزان باشد. همچنین بهتر است این غذا را دو وعده به آن‌ها بدهید. سگ‌ها بول ماستیف جز معدود سگ‌های هستند که مشکلی با تنها ماندن در خانه ندارند. اگر آن‌ها از زمانی که کوچک هستند با هیچ حیوان دیگری ارتباط نداشته باشند. در بزرگسالی نسبت به سایر حیوانات رفتار تهاجمی خواهند داشت.

سگ نگهبان روتوایلر

سگ نژاد روتوایلر یکی از اولین سگ‌های هستند که در ارتش از آن‌ها استفاده می‌گردید. آن‌ها در ابتدا سگ گله بودند. اما به مرور زمان به یک سگ خانگی تبدیل شدند. همچنین به خاطر قدرت بالایی که دارند می‌توانند سگ نگهبان عالی باشند. این نژاد از سگ باید به خوبی آموزش ببیند، در غیر این صورت می‌تواند به غریبه‌ها صدمه بزند. روتوایلر یک سگ با غریزه طبیعی برای محافظت از صاحباش است. او در زمان دفاع تبدیل به یک حیوان وحشی می‌شود. وزن سگ‌های روتوایلر بین ۳۸ تا ۶۱ کیلوگرم متغییر است. قدشان نیز به طور متوسط بین ۵۵ تا ۶۱ سانتی‌متر است. سگ‌های این نژاد به طور متوسط بین ۸ تا ۱۱ سال عمر می‌کنند.