هواپیماهای فراصوت چه هواپیماهایی هستند و چه مشکلاتی دارند؟ آینده این نوع از هواپیماها چه خواهد شد؟

هواپیماهای فراصوت چه هواپیماهایی هستند و چه مشکلاتی دارند؟ آینده این نوع از هواپیماها چه خواهد شد؟، در سال ۲۰۰۳، «کنکورد» (Concorde)، هواپیمای جتی که ثروتمندترین مسافران هوایی را در سه ساعت از نیویورک به لندن می‌رساند، پس از نزدیک به سه دهه فعالیت، به کار خود پایان داد. این جت «فراصوت» (supersonic)، که با سرعت ۲ ماخ (دوبرابر سرعت صوت؛ برابر با حدودا ۶۸۰ متر بر ثانیه) آسمان را در می‌نوردید، هیچ‌گاه به سوددهی مطلوبی نرسید. سانحه‌ی مرگبار سقوط پرواز ۴۵۹۰ «ایر فرانس» (Air France) در سال ۲۰۰۰ هم مزید بر علت شد تا علاقه به پرواز با این هواپیما شدیدا کاهش پیدا کند. اما چند شرکت تولیدکننده‌ی هواپیما بر این عقیده هستند که تقاضا برای سرعت بیش‌تر در سفرهای هوایی به اندازه‌ای بالا رفته است که می‌تواند ساخت هواپیماهای فراصوت را به سوددهی برساند. این شرکت‌ها چند طرح جدید برای بازگرداندن سرعت فراصوت به پروازهای تجاری در سر دارند.

ادامه مطلب: هواپیماهای فراصوت چه هواپیماهایی هستند و چه مشکلاتی دارند؟ آینده این نوع از هواپیماها چه خواهد شد؟

آیا می توان مغزها را به هم متصل کرد؟ اتصال مغزها آیا مغز قوی تری را ایجاد می کند؟، محققان توانسته‌اند با اتصال چند مغز مختلف، کامپیوتری طبیعی بسازند. اخیرا گزارشی در نشریه‌ی Nature منتشر شده است که نتایج تلاش محققان برای اتصال مغز چند موش و میمون را نشان می‌دهد. اگر شما نیز قصد دارید بیشتر در مورد جزئیات این گزارش اطلاعات کسب کنید و بیشتر با مبحث اتصال مغزها به هم آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

ادامه مطلب: آیا می توان مغزها را به هم متصل کرد؟ اتصال مغزها آیا مغز قوی تری را ایجاد می کند؟

سفید شدن دندان های زرد

روش سفید کردن دندان ، دندان های افراد ممکن است به دلایل مختلفی مانند افزایش سن دچار تغییر رنگ و لکه شوند. با استفاده از روش‌ های مختلفی می‌ توان دندان ها را سفید کرد یا جلوی روند زرد شدن آنها را گرفت. در داروخانه ها کیت های سفید کننده دندان وجود دارند.

بیشتر بخوانید روش سفید کردن دندان

هاست حرفه ای

هاست حرفه ای ، در ابتدا باید بدانیم که هاست چیست تا در ادامه در مورد هاست حرفه ای صحبت کنیم. هاست در لغت به معنی میزبان می باشد و به بخشی از سرور گفته می شود. یک سرور می تواند از چندین هاست تشکیل شود.

بیشتر بخوانید هاست حرفه ای

وکیل | وکالت | وکیل خوب | بهترین وکیل

امروزه افراد در زندگی خود با مشکلات مختلفی روبه رو هستند که به تنهایی قادر به حل آنها نمی باشند. برای حل بسیاری از این مشکلات باید با قوانین و مسائل حقوقی آشنا بود. تعداد زیادی از مردم، اطلاعات کافی را در زمینه مسائل حقوقی و قضایی ندارند.

بیشتر بخوانید وکیل | وکالت | وکیل خوب | بهترین وکیل