گوگل کروم بهتر است یا موزیلا فایرفاکس؟

گوگل کروم بهتر است یا موزیلا فایرفاکس؟، آخرین باری که یک روز کامل را بدون  گشت‌وگذار در وب گذراندید کی بود؟ ما کاملا مطمئن هستیم که پاسخ شما امروز نمی‌تواند باشد! استفاده از اینترنت و وب‌گردی به یکی از معمول‌ترین و طبیعی‌ترین فعالیت‌های روزمره‌ی ما تبدیل شده است. بنابراین هر روز حداقل با یک مرورگر اینترنت سروکار داریم. حال سوال پیش می‌آید که انتخاب یک مرورگر تا چه اندازه اهمیت دارد؟ کروم بهتر است یا فایرفاکس؟ در این مطلب قصد داریم با هم به بررسی سوالاتی از این دست بپردازیم.

ادامه مطلب: گوگل کروم بهتر است یا موزیلا فایرفاکس؟

آشنایی با یک گجت سلامتی که با آزمایش عرق، از وضعیت جسمانی ما خبر می دهد

آشنایی با یک گجت سلامتی که با آزمایش عرق، از وضعیت جسمانی ما خبر می دهد، اکثر گجت‌های سلامتی موجود در بازار، حتی پیشرفته‌ترین آنها، فقط می‌توانند تعداد گام‌ها را بشمرند یا ضربان قلب را اندازه‌ گیری کنند. اما گروهی از محققان دانشگاه کالیفرنیا دستگاهی طراحی کرده‌اند که می‌تواند مواد شیمیایی موجود در عرق بدن انسان را اندازه‌گیری کند. این دستگاه با جمع‌آوری اطلاعات از عرق بدن، وضعیت جسمانی فرد را ارزیابی می‌کند؛ استفاده‌ی نابجا از دارو را تشخیص می‌دهد یا به مربیان ورزشی کمک ‌می‌کند که روی عملکرد ورزشکاران حرفه‌ای نظارت کنند.

ادامه مطلب: آشنایی با یک گجت سلامتی که با آزمایش عرق، از وضعیت جسمانی ما خبر می دهد

آشنایی با قدرت نظامی و قدرت ژئوپلتیک کشور فرانسه

آشنایی با قدرت نظامی و قدرت ژئوپلتیک کشور فرانسه، در این مقاله سعی خواهیم کرد تا کشور فرانسه را از جنبه های نظامی و قدرت ژئوپلتیک بررسی کنیم. همچنین به فراخور ارائه‌ی آمارها سعی خواهیم کرد تا این کشور را با سایر کشورهای پیشرفته‌ی دنیا مقایسه کنیم. در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: آشنایی با قدرت نظامی و قدرت ژئوپلتیک کشور فرانسه

بررسی قدرت اقتصادی، قدرت کشاورزی و قدرت فرهنگی کشور فرانسه

بررسی قدرت اقتصادی، قدرت کشاورزی و قدرت فرهنگی کشور فرانسه، در این مقاله قصد داریم به بررسی ابعاد دیگری از کشور فرانسه یعنی قدرت اقتصادی، قدرت کشاورزی و قدرت فرهنگی آن بپردازیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

ادامه مطلب: بررسی قدرت اقتصادی، قدرت کشاورزی و قدرت فرهنگی کشور فرانسه

خود آگاهی ممکن است به دلیل تعادل در ارتباط بین نورون‌های مغز انسان باشد

خود آگاهی ممکن است به دلیل تعادل در ارتباط بین نورون‌های مغز انسان باشد، آیا رنگ زردی که من می‌بینم دقیقا همان رنگ زردی است که شما می‌بینید؟ آیا دردی که من احساس می‌کنم همان دردی است که شما احساس می‌کنید؟ اینکه آگاهی انسان «ذهنی» (Subjective) یا «عینی» (Objective) است، تا حد زیادی یک پرسش فلسفی به حساب می‌آید. ولی تعیین مرز بین خودآگاهی و عدم خودآگاهی آسان‌تر است. در پژوهش جدیدی که روی چگونگی تاثیر داروهای بیهوشی بر مغز انجام شده، دانشمندان می‌گویند که تجربه‌ی ما از واقعیت، محصول تعادلی ظریف در ارتباطات بین نورون‌های عصبی در مغز است. اگر این ارتباطات بیشتر یا کمتر بودند، خودآگاهی از بین می‌رفت.

ادامه مطلب: خود آگاهی ممکن است به دلیل تعادل در ارتباط بین نورون‌های مغز انسان باشد