چرا فروش اینترنتی فرش ماشینی؟ ، امروزه مانند گذشته برای فروش فرش ماشینی نیاز به برگزاری نمایشگاه های مختلف در سطح شهر یا خارج از شهر خود نیست. بلکه تولیدکنندگان و فروشندگان فرش ماشینی می‌توانند با استفاده از یک فروشگاه اینترنتی و نمایشگاه خود در سطح شهر اقدام به فروش فرش های خود کنند .

اگر فروشنده ای نسبت به فروش اینترنتی اقدام نکند، نسبت به رقبای خود عقب مانده و حتی احتمال شکست برای او وجود دارد. همچنین امروزه خریداران نیز با مراجعه به فروشگاه اینترنتی می‌توانند از تولیدکنندگان محصولات و برندهای مختلف فرش ماشینی دیدن کرده و آنها را با یکدیگر مقایسه کنند. پس برندی که رتبه و اعتبار بیشتری از سمت خریداران به دست آورد، در این عرصه پیروز شده و می‌تواند برای نیازهای مشتریان خود جهت خرید و فروش فرش اینترنتی پاسخگو باشد.
در فروش اینترنتی فرش ماشینی زمان و مرزها معنای خود را از دست داده اند و همه مردم می توانند با مراجعه به سایت های مختلف بهترین فرش ها را از بهترین برندها در هر جای دنیا خریداری کنند. همچنین تولید کنندگان برای اینکه خدمات فروش خود را به مشتریان ارائه دهند، دیگر به برگزاری نمایشگاه در شهرهای دیگر نیازی ندارند و از این رو می توانند هزینه های زیادی که برای برگزاری نمایشگاه پرداخت می کردند را در جهت تولید و بالا بردن کیفیت محصولات بکار گیرند. فروشندگان فرش می‌توانند با معرفی سایت فروشگاهی خود به خریداران تمامی محصولاتی را که دارند در دسترس خریداران گذاشته و خریداران نیز می‌توانند یکی از محصولاتی را که پسندیده اند به راحتی خریداری کنند. در این زمینه مردم نیز به دنبال خرید فرش ماشینی هستند که دارای کیفیت بالا و قیمت مناسبی باشد .


اعتماد به تولید کننده : 


برای اینکه مشتریان بتوانند از طریق اینترنت فرش ماشینی خریداری کنند، پیش از هر کاری باید نسبت به فروشگاه اینترنتی مورد نظر اطمینان کافی داشته باشند. پس برای فروش اینترنتی فرش ماشینی اولین پیش نیاز جلب رضایت مشتری می باشد. برای به دست آوردن این اعتبار می توان از طریق حمایت از سازمان صنعت معدن و تجارت و بازرگانی از برند موجود استفاده کرد. اگر این سازمان تایید کسب و کار را انجام دهد و مدارک لازم از تولید کننده برای اعطای مجوز کسب و کار اینترنتی دریافت کند ، نشانه اینترنتی به این سایت اعطا خواهد شد. مشتریان با مشاهده این نشان ‌می توانند به سایت مربوطه اعتماد کرده و خرید فرش ماشینی را از آن انجام دهند .